Як стати бекенд-розробником з нуля Що повинен знати backend developer
November 19, 2021 5:34 pm Leave your thoughtsЗміст
- Что должен знать опытный фронтенд-разработчик?
- Етапи становлення full-stack розробника
- Що повинен знати і вміти сучасний Full-stack девелопер
- Чи достатньо цих трьох курсів, щоб стати повноцінним full-stack розробником?
- Frontend и Backend разработка — отличия и взаимодействие между собой
- Скільки потрібно вчитися, щоб стати fullstack-розробником?
Редакція не впливає на зміст блогів і не несе відповідальності за думки, викладені в цій рубриці. “Технічний університет, SPD-University, GeekHub та інші курси. Головне мотивація та бажання навчатись”, – перераховує Java developer (backend) компанії SPD-Ukraine Дем’ян Куріленко. Spring Boot це популярний фреймворк, створений для спрощення розробки Java-додатків, Вакансія Back-end Java Розробник в особливості — web програм. Він є надбудовою на фреймворці Spring та пропонує цілісний підхід до розробки production-ready додатків з мінімальними змінами. Окремо Олександр радить вже на цьому етапі заводити пет-проєкт, що відповідатиме вашому рівню знань.
Что должен знать опытный фронтенд-разработчик?
Так, оплачуючи покупку в інтернеті, ви заповнюєте дані своєї карти, натискаєте кнопку «оплатити» і отримуєте сповіщення про те, що оплата пройшла. А ось як далі гроші рухаються по мережі, як продавець отримує ваше замовлення – ви не бачите, це бекенд. Відмінності Frontend від Backend сайту істотні, так як за кожну з названих вище задачу відповідає окремий фахівець, а успішний результат можливий тільки при взаємодоповнюючій командній роботі. Незалежно від обраного напряму, найважливішим є постійне навчання, адаптація до змін у технологіях та розвиток професійних навичок. IT-сфера постійно розвивається, і успіх у цій області залежить від здатності швидко навчатися та адаптуватися.
Етапи становлення full-stack розробника
Cherkasy IT Cluster разом із місцевими ІТ компаніями продовжує спецпроект, спрямований на наближення ІТ середовища до життя міста. У ньому ми пояснюємо простими словами, які можливості має ІТ галузь, які професії в ній є та які мінімальні знання потрібно мати для входження у індустрію. Головне – мати хороші навички програмування та розуміння основних концепцій комп’ютерних наук, роботи з базами даних, мережевими протоколами та веб-технологіями.
Що повинен знати і вміти сучасний Full-stack девелопер
Це означає, що вони можуть працювати як над створенням користувацьких інтерфейсів, так і над архітектурою та логікою серверної частини вебдодатків. Full Stack-розробник може самостійно виконати повний цикл розробки вебдодатку, починаючи від концепції, і закінчуючи фінальним продуктом. Щодо кар’єрного шляху, то backend-розробники зазвичай починають свій шлях на позиції Junior, на якій поглиблюють свої навички.
Чи достатньо цих трьох курсів, щоб стати повноцінним full-stack розробником?
Після цього йде перехід до рівня Middle, де завдання стають складнішими, а відповідальність – вищою. Досвідчені розробники часто займають позицію Senior, відіграючи вирішальну роль у команді та допомагаючи початківцям. Є також шлях до становлення технічним директором або керівником розробки, де вже важливі навички управління.
Попросту кажучи, це те, що приховано від очей користувача і відбувається поза його браузером і комп’ютером. Майбутнє обіцяє бекенд-розробникам непогані перспективи. Почнемо з того, що в команді стандартного веб-проекту на одного фронтендера припадає 3-4 бекендери. Значить потреба в них, а відповідно і шанси отримати роботу в стільки ж разів більші.
Скільки потрібно вчитися, щоб стати fullstack-розробником?
Вибір правильного напряму — це лише початок подорожі у світ IT. Так, такий розробник часто називається full-stack розробником. Він володіє навичками як у frontend, так і в backend розробці. Тепер давайте поговоримо про різницю між backend і frontend розробником.
А якщо в певний момент ви вирішите взяти паузу в навчанні, можна відмовитися від підписки та відновити її пізніше. Це зручно і вигідно для тих, хто не може навчатися за програмою з чітким графіком. Досвід Wezom Academy показує, що учні навіть з нульовим досвідом виростають до рівня Junior в середньому за півроку-рік. А ті, хто вже освоїв як мінімумfrontend і backend,JS і фреймворки на початковому рівні, здатні перейти в fullstack за 4-5 місяців.
Без GraalVM жаба далеко не їде, але й з ним не можу сказати що дуже зручно працювати… Згідно з рейтингом мов програмування DOU, Java — третя за популярністю мова серед українських розробників. Java є однією з найпопулярніших мов програмування у світі завдяки нескладному синтаксису, гнучкості, безпеці, портативності та масштабованості. Але його використовують не за призначенням, страждають, плачуть, а потім всім розповідають про свій перманентний батхьорт. Зрозуміти особливості їх взаємодії найпростіше на прикладі.
Це як бути і архітектором будинку, і дизайнером інтер’єру в одній особі. Фахівці з бекенд-розробки відіграють ключову роль у формуванні та підтримці серверної частини програмного забезпечення. Їхні обов’язки охоплюють обробку запитів, роботу з базами даних, створення API, забезпечення безпеки та оптимізацію роботи додатків. Багато веб-сайтів, мобільних додатків та інших програмних продуктів не могли б функціонувати без їхнього внеску.
- Back-End розробник має слідкувати за тим, щоб веб-сайт маштабувався і міг добре функціонувати навіть при великих навантаженнях.
- Найчастіше над таким проектом працює не більше 20 людей, новий функціонал швидко проходить шлях від ідеї до продакшину”, – каже Backend Team Lead команди Master of Code Валентин Мезенцев.
- Ми завжди націлені на результат, а головна місія нашої команди – задоволений клієнт, який хоче повертатися до нас знову і знову.
- Початківець повинен мати впевнені комунікативні навички, добре володіти англійською мовою та мати впевнений фундамент для вивчення мови програмування (в нашому випадку — Java).
- Spring Boot це популярний фреймворк, створений для спрощення розробки Java-додатків, в особливості — web програм.
- Подібні послуги останнім часом стають все більш популярними, хоча багато хто до цих пір не знає, чим же займаються розробники, плутаючи їх з дизайнерами або верстальниками сайту.
Ознайомившись з теорією, можна переходити безпосередньо до навчання. І тут у Wezom Академії є для вас декілька відповідних курсів. Часу і сил на вивчення чогось нового часом просто не залишається. Його досить лише для актуалізації власних знань і навичок. Щоб стати професіоналом, початківцю доведеться витратити чимало часу та постійно підтримувати мотивацію. Але з правильною дорожною мапою та ефективною навчальною стратегією все обов’язково вийде.
Бекенд, з іншого боку, – це діяльність для тих, хто цікавиться технічними аспектами. Якщо ви – “мозкова” людина, яка любить розгадувати головоломки та створювати складні системи, то бекенд може бути вашою зоною комфорту. Бекенд-розробники працюють із базами даних, серверами та бізнес-логікою застосунку. Їм важливо бути впевненими в програмуванні та розуміти, як зробити застосунок швидким, масштабованим і безпечним. Обидві галузі мають свої унікальні вимоги, навички та перспективи.
Backend-розробники забезпечують увесь функціонал додатків, який працює за лаштунками та відповідає за обробку й зберігання даних, а також за взаємодію між фронтенд-частиною та базою даних. Почати свій шлях в обох галузях можна з курсуАкадемії IT STEP «Розробка програмного забезпечення». Він підходить для всіх, хто хоче опанувати програмування “з нуля”. “У світі розробки нічого не стоїть на місці, з’являються нові фреймворки, нові підходи до розробки. Тому якщо не хочеш опинитись ‘за бортом’, потрібно постійно вчити щось нове, і витрачати багато часу на самоосвіту та саморозвиток. Зазвичай результат вашої роботи користувач побачить тільки якщо буде добре зроблена frontend частина”, – радить Java developer (backend) компанії SPD-Ukraine Дем’ян Куріленко.
Дійсно, людина, який витратив 5 років на вивчення однієї технології, буде знати її куди краще, ніж той, хто ці роки вивчав відразу кілька напрямків розробки. З іншого боку, ця сама технологія одного разу може просто перестати бути актуальною. А фулстек-розробник з легкістю переключиться на іншу, що для вузького фахівця куди більш проблематично. Зберігання інформації та робота з БД – невід’ємна частина завдань фулстек-розробника.
Робота в кращіх IT командах https://wizardsdev.com/
Categorised in: IT Вакансії
This post was written by vladeta